"Každý svou cestou, ale všichni společně!"

 

Pod tímto heslem povedou letos naše kroky. Sraz akce je tradičně ve 14:00 hod v restauraci Pegas. Okolo 15:00 hod. navštívíme kostel Sv. Jakuba, kde proběhne modlitba za zdar akce. Poté bude pouť oficiálně zahájena slavnostním proslovem Marka Novotného - jednoho z organizátorů. Ale přidat se může kdokoliv a kdykoliv! Protože "poutnicí, či poutníkem" bude letos každý, kdo obejde kostel Sv. Jakuba a dá v přilehlých hospůdkách aspoň jedno pivo. A je jedno, v které hospodě si to jedno či dvě dáte, kolik jich nakonec bude a jaké značce dáte přednost. Do ušlápnuté trasy se totiž počítá každé vypité pivo na trati. Na startu dostanou všichni poutníci "kredenciál" - knížečku, do které si budete zapisovat svoje piva a hospůdky. A jde se! Přičemž půllitr piva 10° odpovídá ušlápnutým 10 km, půllitr 12° - 12 km, půllitr 15 °- 15 km atd. Malá piva a šnyty na Stojáka či v Piváriu se počítají jako 3/5 půllitru, tedy šnyt 12-ky je jako 7,2 km, šnyt 15-ky je jako 10 km atd. Prostě kam vás nohy zavedou a na co budete mít chuť...Do kredenciálu si můžete i sbírat razítka z hospod, malovat obrázky na památku a zapisovat zážitky z cesty.

 Ale jak říká loňský účastník bratr Ondřej Pavelka: "Je potřeba si stanovit i nějaké čelendže neboli výzvy". Takže "Velkou poutnicí či velkým poutníkem" se stane letos každý, kdo obejde kostel Sv. Jakuba, navštíví alespoň 3 přilehlé restaurace a ujde nejméně 100 km. Jen takový poutník "ujde celou trasu"!

Pouť bude náročná! Budeme padat únavou a vyčerpáním, překonávat sami sebe, možná nás chvíli ponesou kamarádi, možná budeme muset krátce někde přespat, možná nás bude čekat souboj s Drakem (Starobrno 12°). Možná budeme muset stát na chodníku před Výčepem Na Stojáka, protože si nebude kam sednout, možná půjdou v chaloupce u Bolka spát dřív než vyjde Jitřenka a vyhodí nás nad ránem. Možná nás (jako vloni) rozpráší bouře a někteří možná zase netrefí domů. Každopádně nejpozději druhý den dojde na chvíle pokání, fyzického usebrání a zpytování svědomí... Ale ať už bude cesta jakákoliv, ať už bude vaše pouť krátká či dlouhá, ať jste věřící nebo ne, ať máte rádi pivo nebo ne, jedno je společné: Cesta je cíl a důležité je vyrazit!

 

Ve 20:00 hod se pokusíme společně obepnout kostel Sv. Jakuba živým řetězem rukou a piv!!!

Přejeme vám, ať na pouti zažijete spoustu příjemných chvil, potkáte mnoho přátel a zažijete hodně hlubokých duchovních zážitků!

 

Za organizátory bratři: Marek, Radek, Miloš, Johny, Zbyňa, Kluzi a další

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.